Otázky? Začnite tu.

Najčastejšie otázky sú zodpovedané na tejto stránke, ale ak neviete nájsť odpoveď na tú Vašu otázku, pozrite si našu wiki, alebo nás kontaktujte cez chat a radi Vám pomôžeme.

Market Locator Wiki Kontaktujte nás cez chat

Ceny Market Locator

Cena správy sa odvíja od typu kampane a následne prichádza do hry dražba.

 • Cielená SMS správa stojí od 0,1 EUR za 160 znakov.
 • LBS geolokačná správa stojí od 0,25 EUR za 160 znakov.
 • Kampaň na vlastný zoznam tel. čísel stojí od 0,06 EUR za 160 znakov.
 • Každých ďalších 160 znakov stojí 0,05 EUR u všetkých typov kampaní.
 • E-mailová správa 0.06 EUR

Túto minimálnu cenu si vie zákazník zvýšiť ak chce mať istotu oslovenia čo najširšieho spektra svojej cieľovej skupiny.

Pri dobití kreditu nad 3.000 EUR si vyžiadajte špeciálnu ponuku od nášho obchodného oddelenia.

Základné cielenie je k dispozícií už v základnom prístupe, ktorý vám umožní cieliť podľa oficialnej adresy, veku a pohlavia. Dodatočné dátové vrstvy sú nacenené od 25 EUR / mesiac.

Po registrácií máte k dispozícií na jeden mesiac bezplatne plán Analytics & Marketing, ktorý vám umožňuje vytvárať kampane a analyzovať dáta na mape. Po mesiaci si môžte zvoliť jeden z troch plánov – Analytics (slúži len na analytiku), Analytics & Marketing (umožňuje aj vytvárať kampane), Value Analytics & Marketing (to isté čo A&M, avšak obsahuje viac kreditu). Odporúčame si predplatiť Value Analytics & Marketing na dlhšiu dobu, vďaka čomu napr pri predplatnom na rok získate za 2040 EUR až 2160 EUR kreditu a prístup na rok do aplikácie.

Plán je prístup do Vášho účtu.

K dispozícii na výber máte z týchto 3 plánov:

1. Analytika – je určený len na analytiku, obsahuje prístup pre jedného užívateľa, základnú socio-demo vrstvu pre Slovensko a možnosť nakupovať dátové vrstvy.

2. Analytika a Marketing – je určený na analytiku a zároveň aj zasielanie cielených marketingových SMS správ. Obsahuje:

 • bonusový kredit (po zakúpení na: mesiac 10 eur, 3 m. 30 eur, 6 m. 60 eur, 12m. 120 eur),
 • prístup pre 5 užívateľov,
 • Základná socio – demo vrstva pre Slovensko,
 • možnosť nakupovať dátové vrstvy,
 • vytváranie kampaní,
 • cielené kampane,
 • SMS kanál,
 • prístup k viac ako 2,7 mil. zákazníkov,
 • Geolokačné (LBS) cielenie.

3.) Zvýhodnená Analytika a Marketing – je určený na analytiku a zároveň aj zasielanie cielených marketingových SMS správ. Obsahuje:

 • bonusový kredit (po zakúpení na: mesiac 180 eur, 3 m. 540 eur, 6 m. 1080 eur, 12m. 2160 eur),
 • prístup pre 5 užívateľov,
 • Základná socio – demo vrstva pre Slovensko,
 • možnosť nakupovať dátové vrstvy,
 • vytváranie kampaní,
 • cielené kampane,
 • SMS kanál,
 • prístup k viac ako 2,7 mil. zákazníkov,
 • Geolokačné (LBS) cielenie.

Rozdiel medzi plánmi Analytika a Marketing a Zvýhodnená Analytika a Marketing je v obsahu kreditov. Je na Vás pre ktorú sa rozhodnete, avšak ak rozmýšľate nad dlhším obdobým ako mesiac cenovo sa Vám oplatí plán Zvýhodnená Analytika a Marketing.

Výhodou Market Locator je flexibilita.

Napríklad, ak viete že Vaše marketingové aktivity sú iba dočasné môžete si kúpiť plán na toto obdobie (mesiac, štvrťrok, polrok).

Navyše si môžete doplniť kredit pre Vaše kampane podľa Vášho rozpočtu na marketing. Kredit môžete používať v Market Locator store.

Doporučujeme nabiť kredit 200€, ktorý Vám umožní osloviť cca 2000 ľudí. (minimálny kredit na vytvorenie kampane je 100€)

Keď Váš plán vyprší, kredit Vám ostane v Market Locator peňaženke a môžete ho použiť pri ďaľšej aktivácií plánu. Kredit má platnosť jeden rok od zakúpenia.

Cielenie kampaní

Dostupné sú filtre z viacerých dátových vrstiev. Cieliť / filtrovať môžte lokality na základe: oficiálnej adresy, typickej pracovnej lokality, typickej spacej lokality, typickej víkendovej lokality, nedávnej lokality, aktuálnej lokality (LBS kampaň).

Cieľová skupina môže byť zacielená na základe: vek, pohlavie, cestovné návyky, využívané služby, banková príslušnosť, platobná disciplína, atď.

Základná socio – demografická
Poskytuje štatistické údaje.
Filtre: vek, pohlavie.

Zahrnutá v pláne/prístupe Analytika a Marketing, Zvýhodnená Analytika a Marketing/

Rozšírená geo – lokačná
Poskytuje údaje o reálnom pohybe.
Filtre: typizovaná lokácia (práca, spánok, víkend), vek, pohlavie, typ mobilného telefónu, využívanie mobilných dát, index bonity.

Cestovné návyky
Poskytuje štatistické údaje o cestovných návykoch obyvateľstva.
Filtre: čas (tento mesiac, uplynule 3 kalendárne mesiace, 6 mesiacov, 12 mesiacov), počet navštívených krajín, počet dní strávených v zahraničí, konkrétne navštívené krajiny.

Využívanie služieb
Poskytuje údaje o využívaných SMS službách.
Filtre: čas (posledných 7 dní, posledný mesiac, 3 mesiace, 6 mesiacov, 12 mesiacov), služby (Audiotext, Tiesňové linky, Charita, Stávkovanie, Hry, Poistenie, Parkovanie, Verejná doprava, Platba za služby).

Finančné ukazovatele
Poskytuje finančné štatistické ukazovatele o obyvateľstve.
Filtre: index bonity (firemný, nízky, stredný, vysoký), index finančnej zodpovednosti (nízky, stredný, vysoký, najvyšší), využívané spôsoby platby na úhradu faktúr (hotovosť, poštový poukaz, prevod, inkaso), banková príslušnosť (konkrétne banky).

Nedávno navštívené lokality
Poskytuje cielenie na osoby, ktoré boli vo vami zvolenej oblasti v nedávnej minulosti.
Filtre: či v danej oblasti boli (včera, aspoň raz za ostatné 3 dni, aspoň raz za ostatných 7 dní, aspoň 2 rôzne dni počas ostatných 7 dní).

Využívanie mobilu
Poskytuje cielenie na osoby na základe ich používania mobilného telefónu – či využívajú a koľko využívajú mobilné dáta, aký typ mobilného telefónu majú.
Filtre: typ mobilného telefónu, využívanie mobilných dát, okres.

Novo-vznikajúce firmy na Slovensku
Poskytuje prehľad kde na Slovensku vznikajú nové spoločnosti s možnosťou osloviť ich prostredníctvom listu (čiernobiely, farebný list).
Filtre: právna forma, základné imanie, oblasti podnikania.

Market Locator umožňuje osloviť ľudí na Slovensku cez Slovak Telekom, Orange Slovensko a O2 Slovakia. Viac krajín v Európe a na blízkom východe bude k dispozícii onedlho.

Na Slovensku je prostredníctvom Market Locator k dispozícií vyše 2.5 miliona osôb, ktoré udelili súhlas s prijímaním cielených SMS kampaní u troch najvýznamnejších operátorov na Slovensku. „Kontaktná politika je oslovenie jedného čísla SMS správou iba jeden krát
počas 14 dní.

Áno. Market Locator umožnuje zostaviť si vlastný zoznam zákazníkov, vlastný registračný formulár, prípadne prihlásenie do zoznamu cez SMS. Vlastné kontaky môžete vždy nahrať ako CSV. Následne ich môžete použiť vo Vašich SMS kampaňiach.

SMS: pon-pia 08:00-16:59
LBS: pon-sob 08:00-19:59
E-mail: pon-sob 08:00-16:59
Vlastný zoznam: pon-ned 08:00-22:59
Cez štátne sviatky sa neposiela nič z uvedeného.

Údaje o polohe

Naše dáta sú založené na anonymných a agregovaných dátach z 2,7 milión SIM kariet (50% populácie Slovenska) a ich pohybe. Vzhľadom na technické riešenie poskytovania mobilných služieb je presnosť v mestách vyššia (až do približne 150 metrov), mimo mesta je presnosť nižšia (často > 1 km).