Enter your keyword

Polovica účastníkov protestu mala menej ako 35 rokov

Polovica účastníkov protestu mala menej ako 35 rokov

Polovica účastníkov protestu mala menej ako 35 rokov

Takmer 50% všetkých účastníkov Veľkého protikorupčného protestu v Bratislave tvorili mladí ľudia do 35 rokov.

Veľký protikorupčný pochod, ktorý sa konal tento utorok, 18.4.2017, zachytila väčšina z nás. Ešte počas jeho príprav plnili príspevky sociálnych sietí agitačné texty, po ňom nasledovala mediálna smršť o počte účastníkov, ich motiváciách, či nasledujúcich krokoch. Vďaka dátam troch slovenských operátorov sme sa na protest pozreli aj my – aj keď úplne inou optikou. Vyslektovali sme si plochu námestia Slovenského národného povstania a zisťovali sme, akí používatelia SIM kariet a s nimi spojených zariadení sa na proteste zúčastnili. A tu je výsledok.

Podľa našich údajov sa námestí SNP v čase medzi 17:00 a 19:00 vyskytlo minimálne 4 500 Slovákov, ktorí v danom čase vykonali akýkoľvek telefonát alebo odoslali/prijali SMS.

Zaujímavejšie však pôsobí pohľad na demografiu účastníkov. Viac ako 47 percent z nich totiž spadá do vekovej kategórie do 35 rokov. Študenti a mladí dospelí vo veku 18 až 26 pritom tvorili solídnych 17 percent všetkých účastníkov.

Veľký protikorupčný pochod | Marketlocator.sk

Ako to dopadlo v pomyselnom súboji medzi mužmi a ženami? Mierne v prospech mužov, tvorili 54% davu.

Veľký protikrupčný pochod | Marketlocator.sk

Viac o proteste nájdete na jeho oficiálnej FB stránke.

Túžite po viac číslach a analýzach? Pokračujte na našom blogu.

Market Locator

Market Locator is a targeted marketing and population analytics service built around anonymized and agregated telco data. Focused on delivering relevant content to the interested user. Get in touch to find out how we can assist your business.

Related Posts

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.