🗓 Inšpirujte sa kalendárom príležitostí na slovenskom trhu

Späť na články

Prípadová štúdia: Ako sa rýchlo dostať „do vrecka“ návštevníkov?

V súčasnosti trávime väčšinu nášho času na mobilných zariadeniach. Z tohto dôvodu mobily predstavujú dokonalý prostriedok, ktorý by sme mali správne uchopiť a využiť na marketingové účely. Jednou z možností, ako sa dokážete dostať ľuďom až do vrecka, je služba Market Locator.

Problém

Najväčšia sieť elektropredajní pravidelne využíva služby reklamných a marketingových agentúr, no pri otvorení novej pobočky v krajskom meste chceli zasiahnuť ešte väčšiu zákaznícku bázu. Popri reklame v lokálnej TV, miestnych novinách, billboardoch, letákoch a on-line kampaniach, hľadali ďalší spôsob.

Riešenie:

On-line marketingová stratégia – Market Locator

Logo Market Locator | Marketlocator.skVďaka tejto platforme mohli zákazníkom poslať reklamnú SMS, ktorou upozornil na otvorenie novej predajne a odpromovali špeciálne akcie.

Obrovskou výhodou tejto služby je presnosť cielenia. Základné cielenie je možné nastaviť podľa veku, pohlavia a lokácie. Pomocou rozšíreného cielenia (za malý poplatok) viete zadefinovať ďalšie filtre: napr. typ mobilného telefónu, využívanie mobilných dát, index bonity, cestovné návyky, využívanie služby a iné.

4 hlavné výhody, ktoré zákazník ocenil:

  1. Viete si vybrať z rôznych typov kampaní:
    1. SMS – kampaň bude odoslaná na základe vyššie uvedených filtrov
    2. Vlastný zoznam – kampaň bude odoslaná na váš vlastný zoznam kontaktov (pozn.: vaše kontakty viete z kampane aj vylúčiť)
    3. LBS – geolokačná kampaň doručí správu práve vtedy, keď cieľová osoba príde do zvolenej oblasti (ideálne v okolí vašej predajne)
  2. Do SMS môžete pridať odkaz na mapu, špeciálny unikátny kód alebo odkaz na web stránku. Všetko je zároveň možné odmerať a vyhodnotiť.
  3. Minimálna cena za odoslanie jednej SMS je 0,10€
  4. Rozhranie je dostatočne intuitívne a pochopí ho veľmi rýchlo aj menej technicky zdatný jedinec. Registrovať sa môžete po kliknutí na tento link

Market Locator

Oslovte milióny používateľov mobilných telefónov pomocou priamych kampaní cez SMS, MMS, email a billboardy.

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.